Оплата та поставка | Питання-відповідь | Техпідтримка | Контакти
(044) 537-1589   537-1579
робота офіса з 10:00 до 17:00

Серверна версія «Норматив™ PRO»

   Серверна версія «Норматив™ PRO» складається одночасно з трьох комплектів:

  • Серверна частина - реалізація у вигляді додатку
  • Клієнтська частина (різновид локальної версії)
  • Серверна частина - модифікація у вигляді служби (service)

Серверна частина - реалізація у вигляді додатку

«Норматив™ PRO» сервер побудований за класичною технологією клієнт-сервер зі спілкуванням між сервером і клієнтом по TCP/IP протоколу.

Сервер випускається в двох реалізаціях: сервер-додаток і сервер-служба. Обидві реалізації входять в стандартну постачання. У разі, якщо в якості комп'ютера для «Норматив™ PRO» сервера використовується звичайний комп'ютер, на якому працює користувач, зручніше використовувати сервер-додаток. В даному випадку його перевагами є наочність відображення інформації по роботі сервера та мржливисть настроювання у візуальному режимі.

Вся лінійка продуктів «Норматив™ PRO» сумісна з усіма версіями MS Windows починаючи з Windows XP SP3 і закінчуючи останніми версіями.

Інсталяція не вимагає наявності будь-яких спеціальних навичок. Для сервера (будь-якого) потрібна авторизація, яка проводиться напівавтоматично через інтернет. Також, через інтернет і проводиться синхронізація нормативної бази користувача з головною нормативною базою.

Сервер має можливість заборони/дозволу підключення клієнтів згідно зі списками заборонених або дозволених IP-адрес. При включеній опції коннект проводиться тільки з цими клієнтами, або відповідно, коннект з усіма іншими клієнтами, крім перерахованих.

Сервер веде лог файл роботи сервера (в розширеному або скороченому вигляді). І, окремо, лог файл останнього оновлення (синхронізації).

Клієнтська частина

Клієнтська версія «Норматив™ PRO» працює в парі з «Норматив™ PRO» Сервер-додаток або «Норматив™ PRO» Сервер-служба (service). Відповідно, необхідно підключення Клієнтської версії до свого Серверу по локальній мережі з усіма дозволами та правами доступу.

Клієнтська версія не вимагає авторизації або іншої прив'язки до програмних або апаратних засобів користувача.

Клієнтська версія оновлюється виключно від свого Сервера та не вимагає наявності інтернету.

Для роботи клієнтської версії необхідно налаштувати адресу сервера. Адреса сервера може бути визначена автоматично(якщо сторонні програми не блокують UDP запити).

У всьому іншому клієнтська версія дуже схожа на Локальну версію

Сервер - модифікація у вигляді служби (service)

«Норматив™ PRO» Сервер випускається в двох реалізаціях: Сервер-додаток і Сервер-служба (service). Це різні програми, але працюють з одним набором даних. Одночасна робота Сервера-додатка та Сервера-служби не допускається і призведе до помилок програмного забезпечення. Обидві реалізації входять в стандартне постачання. У разі, якщо в якості комп'ютера для «Норматив™ PRO» Сервера використовується виділений сервер організації, більш зручно використовувати сервер-службу.

Інсталяція

Сервер-сервіс необхідно розмістити в основному каталозі Норматив PRO сервера. Інсталяція Сервера-сервісу не відрізняється від стандартної інсталяції служб.

NormativSRVService.exe/install: інсталяція. Для роботи в деяких системах (зокрема Windows 7 тощо) Службу потрібно ще запустити керуючої програмою.

NormativSRVService.exe/uninstall: деінсталяція (служба повинна бути зупинена)

Увага: інсталяція/деінсталяція проводиться під правами адміністратора

Керуюча програма

Файл: SRVServiceManagement.exe

В налаштуваннях потрібно вказати шлях до каталогу Сервера, бажано розмістити в тому ж каталозі.

Керуюча програма тільки віддає команди службі і не отримує звіти про виконання цих команд.

Перший запуск

При першому запуску Норматив PRO Сервера рекомендується інсталювати «Сервер - додаток», запустити та налаштувати його. Програмне забезпечення повинно самостійно активуватися через інтернет. Можливо знадобиться ввести параметри Вашого proxy сервера для з'єднання з інтернетом.

З'єднання з клієнтами проходять по TCP/IP через 6000 порт (за замовчуванням). Номер порту можна змінити в настройках. Відповідно, робота з цим портом повинна бути дозволеною.

У клієнтської частини потрібно прописати відповідні налаштування: порт (якщо змінений) та адресу Сервера. Адреса сервера можна отримати автоматично, якщо на Вашому комп'ютері відкриті UDP порти.

Також рекомендується перевірити працездатність сервера, перевірити роботу клієнтської частини, відкрити будь-який документ (переконається в тому, що він коректно відкривається), провести оновлення (інтернет-синхронізацію).

Керування:

  • Запустити/зупинити сервер
  • Перезібрати бази - підготовка баз даних для клієнтів. Не обов'язково. При штатній роботі бази даних готуються автоматично.
  • Синхронізувати нормативи - необов'язково при включеному таймері. При штатній роботі з включеним таймером оновлюється автоматично.
  • Синхронізувати нормативи з заміною баз - Варіант повної синхронізації. Проводиться тільки при обґрунтованих підозрах в некоректності нормативної бази. Дія вимагає трафіку і ресурсів.

 

Настройки

Доступ до сервера по IP адресами клієнтів

Секція файлу налаштувань normativ.ini : [Server]

IPAccess=Ok : доступ обмежений

IPAccess= : доступ необмежений

Файли:

Data/cliens.ip : список дозволених IP (при включеному IPAccess = Ok) коннект тільки з цими клієнтами.

Data/denied.ip : список заборонених IP (при включеному IPAccess = Ok) коннект з усіма іншими клієнтами, крім перерахованих.

Таймер оновлень і архівації лог-файлів

Секція файлу налаштувань normativ.ini : [Timer]

Timer=On : таймер включений

Timer= : таймер вимкнений

Period=0 : період (у днях - 1) оновлень. Наприклад: Period = 6 - оновлення будуть включатися раз на тиждень (якщо Timer=On).

DateStart=01.12.2017 : дата останнього оновлення. Від неї йде відлік періоду.

TimeStart=0:00:00 : час для оновлень. Рекомендується виставляти час, коли найменше навантаження на сервер і інтернет.

DateLogArc=01.12.2017 : дата останньої архівації лог файлу. Архівація відбувається щодня у 00:00, або при запуску сервісу, якщо час пропущений. Архіви поміщаються в каталог data та в назві файлу містять дату архівації чергового блоку.

Лог файли

ServerService.log : лог файл сервера

ServerServiceUpdate.log : лог файл останнього оновлення

 

Copyright © 2006-2019 НПО «Норматив». All rights reserved.